Biopreparaty do szamb i kompostowania – co dzięki nim zyskasz

Nieprzyjemne zapachy z szamba oraz kanalizacji można skutecznie usuwać. Doskonale nadają się do tego biopreparaty, a przykładem takiego jest Microsan. Z kolei inny biopreparat, o nazwie Mikro-Komposter, skutecznie przyspiesza rozkładanie się szczątków organicznych. Przedstawiamy w skrócie działanie i zalety każdego z nich.

Microsan

Określany jest jako biopreparat do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Znakomicie sprawdzi się więc poza obszarami miejskimi, na przedmieściach, wsiach, małych miasteczkach, gdzie system oczyszczania ścieków nie jest tak rozwinięty.

Microsan, który znaleźć można w ofercie http://www.polsil.pl/pl/, jest preparatem mikrobiologicznym. Główny cel jego stosowania to higienizacja wszystkich rodzajów szamb i przydomowych czyszczalni ścieków. Jeżeli będzie używany systematycznie, znacznie mniejsza będzie konieczność opróżniania szamba. Zawiera sporo pożytecznych bakterii (aż 20 mld w 10 g), a one sprawiają, że preparat działa skuteczniej, chociażby ten sposób, że szybciej udrażnia instalację sanitarną. Dzieje się tak, ponieważ bakterie szybko się mnożą i w ten sposób przyczyniają się do rozkładu resztek organicznych.

Co konkretnie robi Microsan? Usuwa nieprzyjemne zapachy z szamba i kanalizacji, zapobiega skażeniu mikrobiologicznemu, oczyszcza i udrażnia systemy kanalizacyjne i szamba oraz przyspiesza rozkład resztek w szambie. Preparat ma atest Państwowego Zakładu Higieny. Jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i ludzi. Co warte jest podkreślenia, zastosowanie Microsanu powoduje powstanie bezpiecznych i przyjaznych środowisku związków prostych i wody. Aby skuteczność była większa, preparat należy stosować systematyczne.

Mikro-Komposter

Drugi z preparatów mikrobiologicznych powoduje zwiększenie wydajności kompostowania organicznych resztek pochodzenia roślinnego. Mikro-Komposter stosuje się zarówno w kompostowniach przemysłowych, jak i przydomowych. Twórcami preparatu są polscy naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jak działa Mikro-Komposter? Przyspiesza rozkład na przykład resztek warzywnych, liści, skoszonej trawy, odpadów z gospodarstwa domowego, żywności. Sprzyja degradacji celulozy i ligniny, które trudno się rozkładają. Zastosowanie preparatu powoduje, że powstaje masa kompostowa, charakteryzująca się wysoką żyznością, możliwa do stosowania jako nawóz naturalny lub zamiennik gleby w ogrodach, ogrodnictwie i rolnictwie.

Mikro-Komposter to produkt całkowicie naturalny, nietoksyczny, przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla człowieka. Także ten preparat posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Więcej informacji o produkcie znaleźć można na stronie producenta i sprzedawcy preparatów biotechnologicznych http://www.polsil.pl/pl/.