Czynny Podatnik VAT

CZY TWÓJ KONTRAHENT JEST CZYNNYM PODATNIKIEM VAT?

Podatnik ma obowiązek dochowania należytej staranności podczas transakcji z innymi podmiotami na rynku. Jednym z przepisów, które wiążą się z obowiązkiem dochowania należytej staranności, jest obowiązek weryfikacji kontrahenta, który jest podatnikiem VAT. Weryfikacja ma dotyczyć tego czy jest on czynnym podatnikiem VAT i VAT EU. Ministerstwo Finansów udostępniło specjalną strone, gdzie można sprawdzić naszego kontrahenta. W sytuacji gdy kontrahentów jest wielu, takie pojedyncze sprawdzanie będzie uciążliwe. Dlatego przygotowaliśmy program, który dokonuje takiej weryfikacji w sposób masowy.

JAK DZIAŁA PROGRAM HOGART CZYNNY PODATNIK?

Program na podstawie numeru NIP pozwala na skontrolowanie statusu podatnika. Numer nip możemy podać w postaci pliku w dowolnym formacie, lub program pobierze go z kartotek dowolnego systemu ERP.

Zintegrowany jest on z każdym ERP/systemem finansowo-księgowym, ale może także działać jako samodzielna aplikacja.

Program, przechowuje historie weryfikacji z każdego dnia, co jest bardzo ważne, gdyż mamy w ten sposób udokumentowane dochowanie należytej staranności.

Wystarczy wskazać źródło weryfikacji (np. plik XML), a system odnajdzie numery NIP i dokona weryfikacji, podając takie dane jak, m.in.: pełną nazwę podmiotu gospodarczego, NIP, imię i nazwisko właściciela, adres, a w wersji rozszerzonej udostępni nawet wszystkie dane KRS, kaucje gwarancyjne, nr REGON, klasyfikację branży wg PKD oraz wiele innych cennych informacji. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa aplikacja Hogart Czynny Podatnik, odwiedź: https://www.hba.hogart.com.pl/czynny-podatnik/

 

OPROGRAMOWANIE DOSTĘPNE JEST W KILKU WERSJACH:

  • Wersja podstawowa Trial (wersja ograniczona czasowo)
  • Wersja podstawowa Czynny Podatnik
  • Wersja rozszerzona „PLUS”
  • Wersja rozszerzona z integracją na zamówienie

Proces weryfikacji można zautomatyzować, a system sam będzie informować o zmianach w statusie podatnika.

Hogart oferuje zarówno gotowe oprogramowanie światowych korporacji informatycznych takich jak Infor i IBM, jak i systemy, które zostały przygotowane przez nas samodzielnie, wykonujemy też programy na zamówienie. Firma dostarcza rozwiązania, które wspierają codzienną pracę przedsiębiorstw w każdej branży. Zespół Hogart dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i ponad 600 pomyślnym projektom ma ugruntowaną pozycję na rynku – a to sprawia, że jego wiedza z zakresu finansów, analityki i IT jest naprawdę na wysokim poziomie.

Przekonaj się jakie korzyści niesie współpraca z grupą Hogart https://www.hba.hogart.com.pl/