Prozdrowotne skutki pobytu nad polskim morzem

Promienie wakacyjnego słońca, rześkość, mikroklimat i jod – jeszcze więcej jodu. Tak w skrócie można opisać szereg aspektów prozdrowotnych wynikających z pobytu nad polskim morzem. Ale czy każde miejsce temu sprzyja ? Oczywiście nie, dlatego warto celować w zakątki bliskie naturze z całą gamą wielu atrakcji. A takimi z pewnością są Międzyzdroje i Świnoujście.

Jod – lekarstwo na wszystko.

Dlaczego w ogóle o jodzie? Nie tylko dlatego, że występuje w nadmorskim powietrzu. Głównie ze względu na fakt, iż jego największa zawartość dotyczy właśnie rejonów Świnoujścia oraz Międzyzdrojów. Jod jest przede wszystkim fundamentalnym mikroelementem w funkcjonowaniu naszego układu nerwowego oraz tarczycy. Zasada jest prosta – im dalej od morza, tym mniejsza zawartość tego pierwiastka w glebie i powietrzu. Jak w praktyce objawia się wyższa zawartość jodu w naszym organizmie? Przede wszystkim jego nasycenie ułatwia zasypianie, naukę i zwiększa odporność na różnego rodzaju wirusy. Jod jest przede wszystkim istotny w okresie dojrzewania, który jest czasem największego rozwoju – jego brak może spowalniać, a nawet zaburzać poszczególne procesy życiowe. Dbanie o odpowiednią zawartość zaleca się również kobietom w ciąży, gdyż jego niedobór może utrudniać utrzymanie ciąży. Jak widać powyżej pierwiastek jest bardzo istotny, a jedną ze skutecznych recept na jego występowanie w organizmie jest wypoczynek w Międzyzdrojach, bądź Świnoujściu w których znaleźć można wiele miejsc noclegowych, np. korzystając z wyszukiwarki apartamentów http://www.baltichome.pl.

Miasta z mocą atrakcji.

Te dwa urokliwe zakątki są miejscami coraz częściej odwiedzanymi przez turystów zagranicznych. Sprzyja temu lokalizacja – bliskość Niemiec oraz Skandynawii, ale także właśnie wspomniane walory zdrowotne. Warto wspomnieć o unikalnym mikroklimacie wynikającym z bliskości terenów zielonych – Woliński Park Narodowy, oraz obecności brzegowych klifów. Morze Bałtyckie w tych rejonach uchodzi za jedno z najczystszych podobnie jak plaże, które są wysoce zadbane. Należy odnotować bliskość apartamentów występujących praktycznie przy linii brzegowej. Wynajem takiego apartamentu stanowi ciekawą alternatywę wobec powszechnego korzystania z pokojów hotelowych głównie za sprawą wyższego standardu, większego komfortu i dużej swobody. Wynajmem i kompleksową obsługą zajmuje się wspomniana na wstępie firma BalticHome.

Postaw na sprawdzone!

BalticHome to firma zajmująca się kompleksową usługą związaną z wynajmem apartamentów i pensjonatów w celach turystycznych. Temu procesowi towarzyszy pełna dokumentacja, obsługa gości na czas ich zakwaterowania, działania marketingowe i reklamowe oraz uwzględnienie indywidualnych zaleceń klienta. Odpowiedniego noclegu, wysokiego komfortu i poczucia prestiżu w apartamencie można szukać za pomocą strony internetowej – http://www.baltichome.pl.