Suchy szampon do włosów – hit czy kit?

Piękne, długie włosy to bez wątpienia jeden z największych kobiecych atutów. Aby prezentowały się możliwie najlepiej, dbamy o to, by zawsze były czyste. Świeżo umyte kosmyki są puszyste, dobrze się układają, a przy tym pięknie pachną. Niestety użycie tradycyjnego szamponu, a następnie wysuszenia włosów, wiąże się z koniecznością poświęcenia stosunkowo długiego czasu, na co nie zawsze możemy sobie pozwolić. W takiej sytuacji warto sięgnąć po tak zwany suchy szampon.

Podróże, zbyt późna pobudki, czy też różnego rodzaju domowe awarie, niejednokrotnie uniemożliwiają nam tradycyjne umycie włosów. Problem dodatkowo nasila się, jeśli nasze kosmyki wykazują skłonność do przetłuszczania, a my nie dopuszczamy do siebie możliwości zaprezentowania się światu w nieatrakcyjnej fryzurze. Na szczęście, w większości drogerii, bez trudu znajdziemy kosmetyk, który uratuje nas przed wielogodzinnym dyskomfortem. Wspomniany produkt to oczywiście suchy szampon, który umożliwi nam umycie włosów w krótkim czasie, a co najważniejsze – bez konieczności użycia wody.

96

Jak działa suchy szampon?

Suchy szampon to kosmetyk, który w swoim składzie zawiera skrobię. To właśnie jej obecność umożliwia usunięcie nadmiaru sebum  zarówno ze skóry głowy, jak i samych kosmyków. Dzięki temu procesowi nasze włosy odzyskują swoją puszystość, a tym samym sprawiają wrażenie świeżo umytych. Co więcej, kosmetyk nadaje włosom przyjemny, delikatny zapach.

Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że suchy szampon w rzeczywistości nie oczyszcza naszych kosmyków, a jedynie sprawia, że odpowiednio się prezentują. Z tego też względu kosmetyk nie stanowi zamiennika klasycznego szamponu do włosów, jest to natomiast propozycja, która sprawdzi się w wyjątkowych sytuacjach.

Ciemne strony suchego szamponu

Zanim sięgniemy po opisywany kosmetyk, powinnyśmy zapoznać się z kilkoma jego minusami. Należy podkreślić, że niezależnie od wybranego rodzaju kosmetyku, pożądany efekt utrzyma się maksymalnie jeden dzień. Pamiętajmy również o tym, że zbyt częste stosowanie suchego szamponu, może doprowadzić do przesuszenia naszych kosmyków, a co za tym idzie, pogorszenia ich kondycji.

Kolejną wadą suchych szamponów jest pozostawianie na naszych włosach białego pyłu, którego dokładne wyczesanie może sprawić nam pewne problemy. Ta cecha kosmetyku będzie najbardziej uciążliwa w przypadku pań o ciemnym kolorze włosów. Z tego też względu wszystkim brunetkom oraz szatynkom polecam wybór suchego szamponu dedykowanego specjalnie dla nich.