Świąteczne dekoracje domu

Dekoracja domu na Święta Bożego Narodzenia to nie tylko pięknie wyglądający wigilijny stół i choinka, to także ozdoby rozmieszczone w całym domu, nawiązujące do przytulanej atmosfery świąt. Podpowiadamy, jak wyjątkowo i elegancko ozdobić swoje wnętrza na magiczny świąteczny czas.

104

Okna świątecznie

Okna mogą zyskać świąteczny klimat dzięki kilku prostym i jednocześnie efektownym trickom. Jednym z nich jest wykorzystanie sztucznego śniegu do namalowania na nich gwiazdek, choinek, Mikołajów oraz rogów renifera. Pomogą Wam w tym wcześniej przygotowane szablony z tektury, które opryskujecie śniegiem w sprayu.

Jeśli jednak odstrasza Was wizja mycia okien zaraz po Świętach Bożego Narodzenia, postawcie w oknie nastrojowe latarenki na świeczki lub rozwieście lampki (gdy nie macie bezpośredniego połączenia do prądu przy oknie, wykorzystajcie sprytne lampki z żarówkami led na baterie kosztują do 20zł i są bardzo efektowne). Na parapecie rozstawcie świąteczne figurki, dołączając koniecznie coś zielonego (gałązki świerku lub jodły). Pamiętajcie jednak, aby całość była spójna. Osiągniecie to stawiając na jeden lub dwa kolory wiodące oraz powtarzalność motywów (np. same renifery, tylko gwiazdki itp.).

Drzwi zapraszające gości

Boże Narodzenie to czas odwiedzin, dlatego świetnie sprawdzają się wszelkie ozdoby na drzwi, miło witające przychodzących gości. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są oczywiście bożonarodzeniowe wieńce z igliwia, szyszek, bombek i kolorowych wstążek. Natomiast jeśli chcecie się wyróżnić, zawieście na swoich drzwiach kilka szyszek na wstążkach, bukiet z jemioły, skarpetę na prezenty lub wieniec wykonany na szydełku. Z pewnością zachwycą Waszych gości!

Przed drzwiami połóżcie też zabawną wycieraczkę z motywem świątecznym mogą być to rogi renifera lub standardowe Merry Christmas.

105

Bożonarodzeniowe dekoracje dla całego domu

Podczas Świąt jako dekoracje doskonale sprawdzają się wszelkie świeczki, które możecie ustawić dosłownie wszędzie! Zadbajcie o właściwą ich oprawę świeczniki z gwiazdami, kilka gałązek lub szyszek wrzuconych do lampionu, kolorowe bombki na podstawce do świec. W tym wypadku również przydadzą się bezprzewodowe łańcuch lampek led, które wystarczy wrzucić do dużego, przezroczystego wazonu z szyszkami i bombkami, by uzyskać wyjątkową ozdobę mieszkania.

W różnych miejscach ustawcie figurki oraz miniaturowe choinki, a stolik w salonie ozdóbcie samodzielnie wymyśloną kompozycją z przeróżnych świątecznych gadżetów. Takie ozdoby się nie kosztowne, a ponadto szybko sprzątniecie je po Świętach, kiedy trzeba będzie wrócić do rzeczywistości¦