Jaki system monitoringu kupić?

System monitoringowy to nic innego jak własna telewizja, nadawana z domu, bądź biura. Taki system to również inaczej system telewizji przemysłowej CCTV lub po prostu monitoring wizyjny. Na rynku dostępna jest cała masa takich systemów, których celem jest zabezpieczenie naszego mienia.

Jaki zatem system telewizji przemysłowej – https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa wybrać? Swój wybór możemy ograniczyć do dwóch głównych typów: monitoringi sieciowe i analogowe. Te analogowe są zdecydowanie niższej jakości. Odpowiednie dla osób, które chcą zaoszczędzić i potrzebują podstawowego rozwiązania. Potrafią nagrać obraz przyzwoitej jakości i czasem mają opcję integracji z systemem alarmowym. Jednak na miarę dzisiejszych czasów i potrzeb, częściej wybiera się opcję nowocześniejszą – monitoringi IP.

Jest to taki system, który spełnia wymagania nawet te najwyższe. Przede wszystkim ma możliwość łączenia się internetem oraz przesyłania danych. Co to dla nas oznacza? To iż możemy obserwować dom, biuro czy ogród z każdego miejsca na ziemi, oczywiście za pomocą internetu. Dodatkowo taki system jest łatwiejszy w montażu i obsłudze, co dziś się ceni. Nikt nie chce spędzać długich godzin nad jednym urządzeniem. Wystarczy aplikacja w telefonie i już widzisz co się dzieje. Oglądać można też również za pomocą przeglądarki internetowej.

Jakie jeszcze zalety ma monitoring IP nad analogowym? Przede wszystkim wyżej wspomniana jakość. Dotyczy ona jakości obrazu. Im lepsza, tym większa możliwość rozpoznania. Jest to kluczowa kwestia, w momencie, gdy chcemy kogoś zidentyfikować. Stare systemy dają nam znikomą jakość, w porównaniu do tej obecnej, która mieści się w rozdzielczości 4 Mpx.

Systemy monitoringów IP dają nam całościowe zabezpieczenie naszego domu, bądź biura. Mamy nad nimi całkowitą kontrolę i to od nas zależy, jakie ustawienia ustawimy, jakich użyjemy rozwiązań. Technicznie to najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo możemy zintegrować system monitoringu z systemem alarmującym, który poinformuje nas o tym, iż ktoś chodzi po naszym domu. Wówczas możemy szybko zareagować, co jest istotne w ujęciu złodzieja. Ten system jest wart swojej, i tak niskiej, ceny. Ochroni nasz dom, rodzinę czy biuro przed łotrem.

Co równie istotne, monitoringi IP wspierają także technologię PoE, która polega na zasilaniu oraz przetwarzaniu danych za pomocą standardowego kabla internetowego. Ułatwia to nam instalację oraz powoduję, że możemy zamontować kamery, gdzie chcemy na terenie naszej posesji. Jeśli zainteresował Państwa system monitoringów IP, zapraszamy na stronę www.montersi.pl. Tam z pomocą naszych konsultantów, dobiorą Państwo odpowiedni do swoich potrzeb system.