Szkicownik w twardej oprawi. Jaki kupić? Przegląd szkicowników

szkicowniki w twardej oprawie

Szkicownik w twardej oprawie z pewnością jest trwały i wytrzymały. Dużo bardziej niż miękki. Dziś skupiamy się na przeglądzie szkicowników w twardej oprawie, pomagając Ci zdecydować, jaki wybrać i który typ będzie najlepszy dla Ciebie.

Wybieram szkicownik w twardej oprawie. Na co zwrócić uwagę?

Jesteś początkujący w świecie rysunku i interesuje Cię szkicownik w twardej oprawie? Musisz pamiętać, aby dobrać  go pod kątem techniki, którą rysujesz. Teoretycznie możesz rysować na każdej kartce. Uczulamy jednak, że jeśli zależy Ci jak największym komforcie pracy oraz jak najlepszych efektach, to zdecydowanie warto zapoznać się z różnymi szkicownikami. Szkicownik do ołówka czy szkicownik do pasteli różnią się od siebie pod paroma względami. W tym poradniku robimy przegląd różnych szkicowników w twardej oprawie skupiając się na ich zastosowaniach.

Szkicownik w twardej oprawie do ołówka – na spirali lub zapięcie magnetyczne

Na pierwszy ogień idzie szkicownik w twardej oprawie Canson Art. Book. Marka oferuje świetny szkicownik na zapięcie magnetyczne bez grzbietów. Tu oprawa ma gęste szwy oraz zaokrąglone rogi, dzięki czemu jest trwalsza i łatwiej nosić szkicownik przy sobie. Oferta Canson to szkicowniki z arkuszami o gramaturze od 96 g/m2 do nawet 224 g. Do rysunku technikami: ołówek, pastele, węgiel i flamaster, a także do pisania i robienia notatek wystarczy gramatura 96 g/m2.

Dobrym wyborem może też być zakup szkicownika w twardej oprawie marki Daler Rowney Simply. Ma biały papier 100g/m2 w różnych wymiarach. Nadaje się do ołówka, pasteli oraz węgla. Firma oferuje zarówno szkicowniki na spirali jak i w wersji klejonej. Do kupienia są różne grubości – 54 kartki, 80 kartek i 100 kartek. Trzeba pamiętać, że szkicownik na spirali pozwala wyrywać kartki z rysunkami, a szkicownik klejony – niekoniecznie. Do większych formatów rysunków technikami ołówka, tuszu, węgla i pasteli dobry będzie także szkicownik Koh-I-Noor z 80 kartkami formatu A3 i gramaturze 110g/m2.

Szkicownik w twardej oprawie z grubymi kartkami

Większa gramatura papieru pozwala na wykonywanie rysunków z wykorzystaniem wszystkich suchych i mokrych technik, a także markerów. Ponadto pozwala na wielokrotnie poprawki.  Canson oferuje taki szkicowniki w twardej oprawie z arkuszami dwustronnymi. To znaczy, że np. z jednej strony kartka ma teksturę średnioziarnistą, a z drugiej lekko ziarnistą.

Jeśli stosujesz technikę wodorozpuszczalnych kred i ołówków zdecydowanie powinien Cię zainteresować szkicownik w twardej oprawie na spirali Derwent Black Book. Zawiera 40 czarnych grubych arkuszy A3 o gramaturze aż 200 g/m2. Sprawdza się nie tylko do rysunku kolorowymi kredkami. Jego grupy papier aż prosi się, aby go wykorzystać jako albumy na zdjęcia lub album scrapbookingu. Możesz go kupić w sklepie oferującym artykuły dla plastyków.