Wady i zalety depilatorów elektrycznych

Kobiety od lat dbają o to, by ich skóra była gładka. Pozostawienie na ciele zbędnego owłosienia zostałoby uznane przez większość z nas za oznakę niedopuszczalnego zaniedbania, a niekiedy nawet braku należytej higieny. Oczywiście moglibyśmy spierać się, czy tego typu opinie są słuszne. Jednak z pewnością nie wpłynęłoby to na zmianę obecnie panujących trendów i popularności metod depilacji.

Metod usuwania owłosienia jest wiele, każda z nich charakteryzuje się szeregiem towarzyszących im zalet oraz wad. Jedną z powszechnie znanych technik jest epilacja za pomocą elektrycznego depilatora. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia, warto poznać jego mocne i słabe strony. Przed nami plusy i minusy depilatorów elektrycznych.

99

Budowa oraz działanie depilatorów

Ogólnodostępne depilatory posiadają ostrza, które z założenia mają łapać włoski u ich nasady i wyrywać je razem z cebulką. Takie rozwiązanie pozwala na zdecydowane spowolnienie tempa odrastania niechcianego owłosienia.

W zależności od producenta oraz konkretnego modelu urządzenia mogą się od siebie różnić kształtem wyposażonej w ostrza końcówki. Jej budowa bezpośrednio wpływa na wygodę użytkowania depilatora, a także na poziom komfortu związanego z intensywnością odczuwanego przez nas bólu. Osobom wrażliwym na tego typu bodźce zaleca się wybór urządzenia wyposażonego w specjalną chłodzącą lub masującą nakładkę, której zadaniem jest zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości.

Zalety epilacji za pomocą depilatora elektrycznego

Kluczową zaletą korzystania z depilatora elektrycznego jest efekt gładkiej skóry, który utrzymuje się od dwóch do nawet pięciu tygodni. Co istotne, zabieg możemy wykonać samodzielnie, w zaciszu własnej łazienki. To jak długo się będziemy mogły cieszyć się przyjemnym w dotyku ciałem, jest kwestią indywidualną, zależną od tempa wzrostu naszego owłosienia.

Kolejnym plusem depilatorów jest  brak konieczności używania kosmetyków, po które warto sięgać w przypadku tradycyjnego usuwania (a dokładniej mówiąc ścinania) włosków maszynką. Oszczędzamy zatem na produktach takich jak pianki, czy też kremy do golenia. Należy również podkreślić, że korzystanie z depilatora jest dziecinnie proste, dlatego nie powinnyśmy obawiać się tego, czy prawidło przeprowadzimy zabieg.

Co prawda kwota, jaką musimy przeznaczyć na zakup dobrej jakości urządzenia nie jest mała, jednak pamiętajmy, że jest to wydatek jednorazowy, który w dłuższym okresie pozwala nam na sporą oszczędność.

98

Czarne strony depilatorów

Za największą wadę depilatorów elektrycznych można uznać towarzyszący zabiegowi ból. Należy jednak zaznaczyć, że zgodnie z opiniami użytkowniczek dyskomfort zmniejsza się z każdą kolejną epilacją. Dla części z nas problematyczna może okazać się również konieczność zapuszczenia włosków przed wykonaniem zabiegu. Aby depilator mógł sobie z nimi poradzić, ich długość powinna wynosić co najmniej kilka milimetrów. Co za tym idzie, korzystając z opisywanego urządzenia, nie jesteśmy w stanie zadbać o to, by nasza skóra była zawsze nieskazitelnie gładka.

Epilacja za pomocą depilatora elektrycznego może być także przyczyną późniejszego wrastania włosków. W przypadku wystąpienia takiego problemu warto sięgnąć po dostępne w aptekach oraz drogeriach preparaty zapobiegające tego typu efektom ubocznym.

Źródło:http://nokautstyl.pl/artykuly/wady-i-zalety-depilatorow-elektrycznych.html