Czy zadłużony w BIK i KRD może otrzymać pożyczkę?

Osoby o negatywnych adnotacjach w rejestrach BIK i KRD często boją się, że w razie pilnej potrzeby zostaną bez środków finansowych. Jest w tym część prawdy – nie mają szans na kredyt bankowy, ale mogą otrzymać pożyczkę gotówkową. Na jakich warunkach jest udzielana?

Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, ale widniejesz w rejestrze BIK i KRD nie masz szans na kredyt bankowy. Instytucje te bardzo uważnie sprawdzają historię kredytową wnioskodawców, wymagając także różnego rodzaju zaświadczeń np. umowy o pracę na czas nieokreślony czy zaświadczenia o odpowiednim poziomie zarobkach. Co jeśli potrzebujesz pieniędzy na ważne wydatki, a masz negatywne wpisy w rejestrach? Rozwiązaniem jest pożyczka bez BIK i KRD.

Różnica pomiędzy rejestrem BIK i KRD

Na początku wyjaśnijmy, kto trafia do BIK, a kto do KRD. W BIK-u notuje się wszelkie informacje związane ze zobowiązaniami wobec banków i to nie tylko te negatywne, czyli na przykład także historię kredytów hipotecznych, karty kredytowe lub odnawialne limity debetowe.

Aby móc ubiegać się o kredyt bankowy należy mieć wyłącznie pozytywną historię kredytową. Ocena zależy od terminowego spłacania wszelkich zobowiązań. W przypadku KRD gromadzone są informacje o dłużnikach, czyli osobach zalegających w opłatach.

Wyjściem instytucje pozabankowe

Dla osób zadłużonych wyjściem mogą być instytucje finansowe oferujące pożyczki bez BIK i KRD. Mają one inne źródła finansowania (prywatni inwestorzy), co też pozwala im stosować mniej rygorystyczne przepisy udzielania wsparcia finansowego. Inwestorzy traktują udzielane osobom i firmom pożyczek jako formę inwestycji. W ten sposób zarabiają na swoich zasobach finansowych lepiej niż na lokatach i innych produktach bankowych.

Rozumiejąc złożoną sytuację każdej osoby czy firmy potrzebującej środków, insytucje pozabankowe pozwalają łatwo i szybko złożyć wniosek o pożyczkę, i to dla osób figurujących jako dłużnicy. Dodatkowo pożyczkobiorcy mogą liczyć na bardziej preferencyjne warunki, mniejsze oprocentowanie kredytu niż w banku, a przede wszystkim na tanie pożyczki bez BIK i KRD.

Tania pożyczka dla zadłużonych

Tanich pożyczek dla zadłużonych udziela m.in. firma MoneBay.pl https://monebay.pl/. Jest to instytucja pozabankowa, które udziela pożyczek gotówkowych także bez BIK i KRD. Oznacza to, że pożyczkę mogą tu otrzymać również osoby z negatywnymi wpisami w Biurze Informacji Kredytowej, znajdujące się w Krajowym Rejestrze Długów lub firmy zajęte przez komornika.

MoneBay.pl swoją ofertę kieruje do osób prywatnych oraz firm. Aby otrzymać pożyczkę bez BIK i KRD wystarczy wypełnić wniosek na stronie i potwierdzić swoje dane. Dokument jest następnie przesyłany do wybranych pożyczkodawców, a po pozytywnym rozpatrzeniu pieniądze trafiają do pożyczkobiorcy.